סיטרין קנאביס השקעות בחברות עתירות טכנולוגיה

סיטרין קנאביס מתמחה בהשקעה, ליווי והשבחה של חברות עתירות טכנולוגיה מתחום הקנאביס והקנאביס הרפואי.

בישראל עשרות חברות בתחום זה עם פיתוחים חדשניים, אשר זקוקות לסיוע פיננסי ועסקי בכדי לממש את הפוטנציאל בשווקים הבינלאומיים.

הקנאביס הרפואי הינו אחד השווקים אשר עשויים להניב תשואה מהירה וגבוהה על ההשקעות, ושוק הקנאביס העולמי, צפוי להגיע ל-57 מיליארד דולר בשנת 2027 – גידול של 500% מערכו הנוכחי!

לצד ההשקעה הפיננסית, סיטרין מעניקה ליווי עסקי שוטף הכולל צוות מנוסה ומקצועי, אשר מסייע לחברה בבניית אסטרטגיה, מציאת שותפים עסקיים, סיוע בגיוס מענקים והשקעות, ליווי תהליכים פיננסיים , מיזוגים ורכישות. ​

לסיטרין מנגנוני השקעה ייחודיים המאפשרים להשקיע באפיקי השקעה אלטרנטיביים גם למשקיעים פרטיים, הכוללים בין היתר, מימון באמצעות הקמה של שותפויות מוגבלות בהן סיטרין משמשת כשותף הכללי ומנהל. כספם של המשקיעים מופקד בחשבונות הנאמנות של השותפויות המוגבלות בהם רק הנאמן הינו מורשה החתימה היחיד. לסיטרין שיתוף פעולה חברות ויועצים מובילים בתחום הקנאביס הכוללים מעבדות , מומחים מהמובילים בארץ ובעולם ,שיתוף פעולה והשקעות משותפות עם משקיעים וקרנות בתחום .

החברות בהן משקיעה סיטרין נבחרות לאחר סינון קפדני עם דגש על הטכנולוגיה, הצוות, גודל השוק, האסטרטגיה והפוטנציאל לשת"פ עם גופים מובילים בעולם.

לסיטרין שיתוף פעולה עם אנשי מחקר, מוסדות אקדמיים ומעבדות מובילים בעולם בתחום, כדוגמת הטכניון, פרופסור דדי מאירי, אשר מנהל מחקר פורץ דרך על השפעת הקנאביס על מחלת הסרטן, מרכז פיתוח למוצרי קנאביס רפואי מבית חברת נקסטר בהובלת ד"ר אורנה דריזין, אשר פיתחה עד היום 70 פורמולציות של תרופות, עבור רוב חברות הפארמה הבולטות בישראל, ועוד.

הרקע

 • קנאביס רפואי הוכח כמועיל ליותר מ-40 מצבים רפואיים חמורים, ביניהם: סרטן, טרשת נפוצה, פרקינסון, אפילפסיה, כאב כרוני, פוסט טראומה, בעיות עיכול כרוניות, קרוהן, חרדות וחוסר שינה, בעיות ריכוז וזיכרון, טורט, ועוד.
 • בשנים האחרונות נערכים מחקרים רבים בתחום הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.
 • ישראל נחשבת בעולם כפורצת דרך בתחום, בזכות התגלית המהפכנית של פרופסור רפאל משולם, אשר גילה בשנת 1963 את האלמנט הפעיל בצמח ומערכות הגוף המושפעות ממנו.
 • "רפורמת הקנאביס", אשר מוביל משרד הבריאות, מאפשרת לישראל להפוך לשחקן מוביל במרוץ הקנאביס הרפואי העולמי, לצד קנדה ומדינות רבות אחרות אשר מצטרפות לרגולציה.
 • בישראל עצמה היקף המכירות צפוי לצמוח ל-1 מיליארד ש"ח עד 2023, כאשר מספר בעלי הרשיונות לקנאביס רפואי צפוי לגידול משמעותית בשנים הקרובות ועשרות רופאים הוסמכו למתן אישורי קנאביס רפואי.
 • שוק הקנאביס העולמי, צפוי להגיע ל-57 מיליארד דולר בשנת 2027 – גידול של 500% מערכו הנוכחי!

יתרונות ההשקעה

גיוון תיק ההשקעות- חשיפת התיק להשקעות בנכסים לא סחירים אטרקטיביים ואפשרות להנות מתשואה שנתית והשתתפות ברווחי השותפות

כיצד מתבצעת ההשקעה?

 • ההצטרפות לשותפות המוגבלת לאחר החתמת המשקיע ע"י נציג מטעם החברה.
 • הפקדת כספי המשקיע בחשבון השותפות שבו רק הנאמן הינו מורשה החתימה היחיד.
 • אישור ועדת ההשקעות של סיטרין ובחירת החברות אשר עברו תהליך של בדיקות נאותות לרבות ניתוח טכנולוגי , כלכלי , משפטי , עיסקי ופוטנציאל השבחת החברה .
 • הנאמן מעביר את הכספים לחברות , עפ"י הסכומים ואבני הדרך שנקבעו עם החברות.
 • לאורך כל תקופת ההשקעה מתבצעת בחינה ובקרה שוטפת אחר אבני הדרך שנקבעו למתן ההשקעה, ע"י  צוות מקצועי המלווה את החברות באמצעות נציגים בדירקטוריון וסיוע בפיתוח עיסקי , השקעות , מיזוגים ,רכישות והנפקות.
 • כל פעולה שהביאה למימוש הרווחים מהחברות לרבות ריביות , דיבידנטים , אקזיט ,מימוש מניות מופקדים בחשבון השותפות .
 • החזר ההשקעה – הנאמן מחזיר לחשבון הבנק של המשקיע את הקרן והתשואה (בניכוי מס) שנצברה בתקופת ההשקעה.

מדיניות ההשקעות

סיטרין משקיעה בחברות בעלות טכנולוגיה מובילה עם פוטנציאל השבחה גבוה.

סיטרין פועלת תוך גיוון ופיזור ההשקעה בחברות מתחומים שונים, החברות נבחרו לאחר סינון קפדני מתוך עשרות חברות שנבחנו .

סיטרין משקיעה בחברות בשלבים שונים החל מחברות סטארט-אפ, שהשלימו פיתוח של מוצר וכלה בחברות אשר נמצאות בשלבים של הנפקות לבורסה או חברות שזקוקות למשקיע מוביל בגיוסים משמעותיים .

סיטרין מבצעת תהליך בדיקה של החברות הכולל הבנה של נתוני המאקרו והמיקרו של החברות, פוטנציאל הצמיחה שלהן, השוק, התחרות, מבנה ההון אסטרטגיית ההשקעות ומימוש הפוטנציאל.

סיטרין מלווה את החברה כשותף פעיל בהתאם לצרכי כל חברה ומסייעת בין השאר במהלכים של פיתוח עסקי והשקעות נוספות לרבות הנפקת החברה ו/או הכנסת משקיע אסטרטגי.

השותפים

ירון פיטארו

שותף ודירקטור סיטרין השקעות ואחזקות, סיטרין הייטק וסיטרין ביוטק. מנכ"ל ומנהל השקעות ראשי של וולת'סטון החזקות, בעל ניסיון של 25 שנה בשוק ההון וההשקעות הישראלי והגלובלי. שימש כמנהל אגף ההשקעות בלאומי גמל וסמנכ"ל השקעות בפריזמה בית השקעות (ניהול השקעות של 15 מיליארד $).

אורה סופר1

אורה מאיר סופר

שותפה ומנכ"לית, סיטרין השקעות ואחזקות ,סיטרין הייטק וסיטרין ביוטק. בעלת ניסיון של מעל 25 שנה ביזמות וניהול עסקים בשוק הבינלאומי ובתחום ההייטק , הכולל ידע רב בבניית אסטרטגיה ,הנפקות ,השקעות ובניית שת"פ עם גופים מובילים בארץ ובעולם. לשעבר יזמית , מנכ"לית ויו"ר של חברת ציפ פי סי, אקסיד ואור השקעות כיום בעלת מניות ודירקטורית במספר חברות ההייטק ומיזמים כגון בי.אי טיוי, סלרג'י פאוור ועוד .

כמו כן, בסיטרין קיים צוות יועצים מקצועי ומנוסה הכולל מגוון רחב של מומחים, יועצים מקצועיים ושותפים עסקיים מרחבי הארץ והעולם.

לפרטים נוספים