תמ"א 38 – השקעה חכמה בעתיד המגורים של ישראל

מימון תמא 38 – מה באמת חשוב לדעת על פרויקטים תמ"א 38 ומה הופך את הפרויקטים בתחום התמ"א 38 להזדמנות אטרקטיבית למשקיעי נדל"ן? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

תמ"א 38 הינה תכנית מתאר ארצית במסגרתה ניתנים היתרי בנייה שונים למבנים בהם קיים הכרח לביצוע עבודות חיזוק בפני רעידות אדמה. תכנית זו, הנמנית על פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, הפכה בשנים האחרונות לאחד מאפיקי ההשקעה האידיאליים ביותר בתחום השקעות הנדל"ן בישראל, וזאת לנוכח העובדה שמרבית הפרויקטים של תמ"א 38 מיושמים באזורי ביקוש גבוה למגורים.

מיזמי תמ"א, בדומה למיזמי פינוי – בינוי, מחייבים אומנם השגת רוב של בעלי הדירות במבנה המיועד לעבודות תמ"א 38, אך כל אדם המחזיק בבעלותו בדירה במבנה מגורים המיועד לתמ"א 38, נהנה ממגוון רחב של יתרונות כגון:   

  • השבחה מיידית של ערך ושווי הנכס – פרויקט תמ"א 38 כולל לצד עבודות חיזוק המבנה גם עבודות העתידות להוביל להשבחה מיידית של ערך ושווי הדירות במבנה, לרבות, התקנת מרפסות, הוספת חדר ממ"ד בכל דירה וכדומה.
  • שדרוג סביבת המגורים – פרויקט תמ"א 38 מאפשר בין היתר בחינת אפשרות להתקנת מעלית במבנה, וזאת לצד עבודות פיתוח סביבתי המשדרגות כל סביבת מגורים ישנה.
  • הטבות והקלות שונות בתחום המיסוי והבניה – ממשלת ישראל מעודדת יזמים ובעלי דירות במבנים ישנים להצטרף לתכנית תמ"א 38 באמצעות הטבות והקלות שונות גם בתחום המיסוי וגם בתחום היתרי הבניה.

מה הופך את הפרויקטים בתחום מימון תמא 38 להזדמנות השקעה אטרקטיבית?

השקעות נדל"ן בישראל מתאפשרות באמצעות מסלולי השקעה שונים הכוללים בתוכם גם את תחום ההשקעות בפרויקטים התחדשות עירונית. פרויקטים של תמ"א 38 הנמנים על תחום ההתחדשות העירונית, מהווים כיום הזדמנות השקעה אטרקטיבית עבור כל אילו מביניכם המעוניינים ליהנות מכל היתרונות הנלווים לפרויקטים אלו, וזאת גם במקרים בהם אינכם מחזיקים בבעלות על דירה במבנה מגורים המיועד לעבודות תמ"א. כיום, תוכלו ליהנות ממספר קרנות נדל"ן המאפשרות מימון תמא 38 באמצעות שותפויות מוגבלות בהן כל אחד ואחת מהמשקיעים נהנה מפיזור כספי ההשקעה במספר פרויקטים ומקדימות תשואה על פני השותף הכללי והיזם בכל פרויקט תמ"א 38.

הצטרפותכם לאחת מאותן קרנות נדל"ן המאפשרות מימון תמ"א 38, מעניקה לכם למעשה את האפשרות להשקיע בעתיד המגורים של ישראל וזאת בהתבסס על ההנחה כי יותר ויותר מבנים ישנים יצטרפו במהלך השנים הקרובות לפרויקט תמ"א 38 העתיד לשנות את אופיין של ערים רבות ברחבי המדינה.

וולת'סטון נדל"ן – החברה  המובילה בישראל למימון פרויקטים מסוג תמ"א 38

25 מבנים בהם עבודות התמא הסתיימו, 63 מבנים בהם מתקיימות עבודות תמ"א בימים אלו ממש ויותר מ-120 מבנים להם ניתן מימון מלא לביצוע עבודות תמ"א, כל אלו ועוד הופכים את חברת וולת'סטון נדל"ן לחברה המובילה בישראל למימון פרויקטים מסוג תמ"א 38. אסטרטגיית ההשקעה על חברת וולת'סטון נדל"ן מאפשרת למשקיעים ליהנות מהשקעה אך ורק בפרויקטים בהם סף הרווחיות הינו גבוה ורמת הסיכון נמוכה וזאת במסגרת השקעות בפרויקטים תמ"א 38 הממוקמים באזורי הביקוש בהם פוטנציאל הרווח הינו הגבוה ביותר. חשוב לציין שכל פעילותה של החברה מתמקדת אך ורק במימון פרויקטים וזאת על מנת להימנע מניגוד עניינים בין השותף הכללי ( חברת וולת'סטון) לבין המשקיעים בשותפויות ו/או היזם. צוותי הניהול מטעם חברת וולת'סטון נדל"ן הינם בעלי התמחות בתחום מימון הנדל"ן והם מלווים על ידי מיטב היועצים המקצועיים בתחום. לפרטים נוספים אודות קרנות הנדל"ן של חברת וולת'סטון למטרות מימון תמא 38, צרו אתנו קשר.

תמא 38 תל אביב | מימון תמא 38