קרן גידור- מידע שימושי

חברת וולת'סטון מתמחה בהקמה וניהול של קרנות גידור, המושקעות באפיקים שונים באמצעות וולת'סטון CAPITAL. קרנות אלה סוחרות בסוגים שונים של נכסים בשווקי הון, וממש בימים אלה שוקדת חברת וולת'סטון על הקמת קרנות גידור נוספות, תוך צפי לשיתופי פעולה עם קבוצות המנהלות אסטרטגיות סיכון מבוקרות. הכוונה היא להפכן לקרנות גידור שיופעלו במשותף עם חברת וולת'סטון.

כל קרן גידור של חברת וולת'סטון מנוהלת ע"י צוותים של מומחים בניהול השקעות בתחום הקרן, תוך שימוש בתוכנות מתאימות לתחום. השילוב הזה מאפשר בחינה מדוקדקת וחכמה תוך השגת תשואה חיובית ארוכת טווח.

שמירה על רמת סיכון מבוקרת היא אחד מהמאפיינים של כל קרן גידור בחברת וולת'סטון, תוך יצירת מתאם נמוך עם מדדים פיננסיים מרכזיים.

מחברת וולת'סטון אומרים כי הדרך הנכונה להשקיע היום היא באמצעות פיזור נכסים, והשקעה בכל מיני קרנות גידור . הפיזור מפחית את לקיחת הסיכונים והוא עבור דרך מוצרים פיננסיים שונים וגם גופים שונים.

פיזור נכסים כזה, אומרים בוולת'סטון, משלב השקעה בכלים פיננסיים עם מתאם נמוך ביניהם, ולכן כך מתנהל ניהול סיכונים נכון.

קרן גידור – המנהלים מרוצים

לפני שנה התפרסם מאמר בדה מרקר על קרנות גידור, ממנו עולה כי בשנת 2015 עברו שווקי העולם טלטלה, אבל מנהלי קרנות הגידור בישראל יצאו מרוצים מהמדדים. בניגוד לשנים קודמות בהם התקשו מנהלי קרנות גידור להכריע את המדדים, ב-2016 השתנתה המגמה, כך התפרסם, והתשואות של קרנות הגידור הישראליות בשנת 2015 מלמדים כי קרנות הגידור הגדולות הצליחו לעלות על מדדי הייחוס.

המשימה של גידור (ביטחון) בפני טלטלות בשווקי ההון עברה ביתרון גדול.

התשואות החיוביות של קרנות גידור בישראל התרחשו בזמן שהבורסות בעולם חוו טלטלות, הראשונה באוגוסט 2015 כאשר בורסות העולם ירדו בשיעורים גבוהים בגלל חשש מהאטה בכלכלה הסינית. הטלטלה השנייה התרחשה בדצמבר ועל רקע הצניחה במחירי האנרגיה החלו המדדים לשנות כיוון לרעה.

עוד פורסם כי הקטגוריה של קרנות הגידור בה היו הביצועים הכי טובים הייתה לונג/שורט שעלתה ב-13.8% על מניות ישראליות, והקטגוריה בעלת הביצועים הכי פחות טובים הייתה של השקעה באסטרטגיה מבוססת אלגוריתם שעלתה ב-1.9% בלבד. בקטגוריה זו הקרנות הציגו פיזור רחב של תוצאות, כאשר חלק מן הקרנות הציגו ביצועים מרשימים מאוד, לצד קרנות שהציגו ביצועים שליליים.

קרן גידור- איפה כמה ולמה?

קרן גידור הפכה בשנים האחרונות למושג הכי שגור בקרב משקיעים. עד לפני כמה שנים הייתה קרן גידור נחלתם של משקיעים מתוחכמים בלבד. היום באמצעות חברת וולת'סטון למשל יכול כל משקיע להתחבר עם קרן גידור ממגוון קרנות הגידור שלה המשקיעים באפיקים שונים, תוך פיזור סיכונים מחושב ותשואה המחולקת קודם למשקיע ואחר כך למנהל הכללי.

קרן גידור בוולת'סטון מנוהלת ע"י צוותים של אנשי מקצוע הן בהיבט הפעילות העסקית והן מההיבט הכלכלי.

קרן גידור | קרנות גידור