השקעות אלטרנטיביות בעזרת מדד וולת'סטון

פעם אנשים היו משקיעים בבורסה, היום זה השקעות אלטרנטיביות. הן מאפשרות עולם רב גוני של אפשרויות השקעה ובכל מקרה "לא שמים את כל הביצים בסל אחד". וולת'סטון עומדת מאחורי קרנות המשקיעות השקעות אלטרנטיביות, ומדד וולת'סטון הוא אחד הכלים הפיננסיים שפותחו ע"י החברה, כדי לאפשר בחירה מושכלת בין אפיקי השקעה שונים.

מדד וו'לתסטון מחשב שלושה פרמטרים המאפשרים הבנת פוטנציאל הרווח והסיכון. הכלי הזה מציג באמצעות גרפים פשוטים וברורים את תנודתיות ההשקעה, המורכבות והשקיפות שלה וכן תקופת ההשקעה.

מדד וול'תסטון מחולק לשני גרפים, כאשר האחד מנתח את התנודתיות וההשקעה ביחס לתשואה, והשני מנתח את תקופת ההשקעה ביחס לתשואה. שני הגרפים מובילים למידע הנכון עליו צריכה להתקבל החלטה באיזה אפיק כדאי להשקיע.

מדד וולת'סטון- השקעות אלטרנטיביות

פרמטר מדד וול'תסטון באשר לתנודתיות ההשקעה, מדרג אותה בהתבססות על משתנים הקובעים כיצד ההשקעה יכולה לעמוד בצפי התשואה. מהן תנודות ההשקעה לאורך התקופה ומהי האפשרות לקבל רק חלק ממנה, מהו הסיכון לאבד את ההשקעה הראשונית ומהם הגורמים שעלולים להשפיע על ההשקעה.

פרמטר שקיפות ומורכבות ההשקעה עפ"י מדד וולת'סטון מתבסס על משתנים של שקיפות ביחס למנהלי ההשקעה, זמינות המידע על הפעילות השוטפת, זמן ההשקעה ומתי יועברו למשקיע הכספים.

פרמטר התקופה של ההשקעה מחלק את טווחי הזמן לשלוש: תקופה קצרה, בינונית וארוכה. התקופה הקצרה מדברת על השקעה עד שנתיים, התקופה הבינונית מתייחסת לזמן השקעה של בין 2-4 שנים ותקופת השקעה ארוכה היא מעל 4 שנים.

הנוסחה הייחודית של מדד וולת'סטון היא ביכולת להעניק ציון שניתן להשוואה לכל מוצר פיננסי בלי שום קשר לאופי המוצר ולתוכן ההשקעה.

כך בעצם מאפשר המדד את יכולת קבלת ההחלטות, שזהו שלב מכריע בתהליך השקעה של כל משקיע. מדד וולת'סטון מאפשר לבצע השוואה רוחבית עד בחירה באופציה הכי נכונה לגבי אותו משקיע בהתאמה אישית.

מדד וולת'סטון מאפשר לבחור נכון באפיקי השקעות אלטרנטיביות.

השקעות אלטרנטיביות- הייטק, ביוטק ועוד

חברת וולת'סטון באמצעות הקרנות שהקימה, מזמינה משקיעים להשקיע בסוגים שונים של השקעות אלטרנטיביות כמו חברות בתחום ההייטק והביוטק או השקעה בסטארט אפ.

היא מייצרת שיתופי פעולה Private Equity בתחומי ההייטק, סייבר, ביוטק ועוד. מעורבותה בהשקעות הנ"ל נעשית באמצעות צוותים של מומחים בתחום הן מההיבט המקצועי של החברות ותחומי הפעילות שלהן והן מההיבט הכלכלי של ההשקעה.

הצוותים בוחנים שורה של פרויקטים ומובילים סינון וליווי של השקעות נכונות. בחינה כזו של השקעות מובילה להשקעה חכמה באקזיטים של השותפויות המוגבלות בהן וולת'סטון משמשת כמנהל כללי ושותף.

כספי המשקיעים באפיקי השקעות אלטרנטיביות מועברים לחשבון נאמנות של החברה לנאמנויות של בנק לאומי בע"מ, שהנו גם מורשה החתימה היחיד בחשבון.

פיזור השקעות אלטרנטיביות במספר חברות, יוצר ביטחון וכן חלוקת התשואה קודמת למשקיע לפני השותף הכללי.

השקעות אלטרנטיביות